Najszybsze samochody w GTA Online w 2026 roku według pomiarów Broughy1322: ranking prędkości maksymalnej bez HSW, liderzy czasu okrążenia w każdej klasie, nowe auta po 1.73, ceny i co kupić do wyścigów.
Spis treści
- Jak mierzy się prędkość aut w GTA Online
- Ranking najszybszych aut w GTA Online według prędkości maksymalnej
- Dlaczego Vigilante, Scramjet i bolidy są poza rankingiem
- Liderzy czasu okrążenia w poszczególnych klasach
- Nowe szybkie auta 2026 roku
- Co kupić: do wyścigów i do jazdy
- Najczęstsze pytania o najszybsze auta w GTA Online
Jak mierzy się prędkość aut w GTA Online
Dane sprawdzone 6 listopada 2026 roku, po aktualizacji 1.73. Poniższy ranking dotyczy zwykłych aut bez ulepszenia HSW. Na PS4, Xbox One i PC Legacy jest ostateczny, bo HSW tam nie ma; na PS5, Xbox Series i PC Enhanced wersje HSW są szybsze — zebraliśmy je na osobnej stronie auta HSW.
Rockstar nie publikuje ani prędkości maksymalnej, ani czasu okrążenia. Wszystkie liczby na tej stronie to pomiary gracza Broughy1322 (Adam Brough, strona gtacars.net), na których opierają się GTABase, GTA Boss, GamesRadar i Mein-MMO.
- Prędkość maksymalna. Auto jest w pełni ulepszone w Los Santos Customs, rozpędzone na płaskiej prostej drodze i mierzone na odcinku 0,2 mili między dwoma checkpointami. Przejazdów jest pięć, liczy się klatki nagrania, bierze średnią i zaokrągla do 0,25 mph. Przyspieszenie nie wchodzi do wyniku.
- Czas okrążenia. Własny tor autora, Cutting Coroners GP (dłuższy niż wersja Rockstar), z szybkimi i wolnymi zakrętami. Auto również w pełni ulepszone, ustawienia zrównoważone, około dziesięciu okrążeń, do tabeli trafia najlepsze. Bez krawężników, brake boostu i sprytnych linii jazdy.
- Platforma. Pomiary wykonano w wersji Expanded & Enhanced (PS5, Xbox Series X|S, PC Enhanced); według autora liczba klatek nie wpływa na wynik.
Sam Broughy1322 pisze, że prędkość maksymalna ma niewielki wpływ na wynik wyścigu, dlatego do wyścigów patrz na czas okrążenia.
Ranking najszybszych aut w GTA Online według prędkości maksymalnej
| # | Samochód | Klasa | Mph | Km/h | Okrążenie | Cena, GTA$ | Gdzie kupić |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grotti Cartuccia GT | Sports | 139 | 223,7 | 1:00.777 | 2 395 000 | Legendary Motorsport |
| 2 | Grotti Veleno GT | Super | 138,75 | 223,3 | 0:58.776 | 3 090 000 | Legendary Motorsport |
| 3 | Bravado Banshee GTS | Sports | 138 | 222,1 | 1:00.621¹ | 1 989 500 | Legendary Motorsport |
| 4 | BF Weevil Custom | Muscle | 137,5 | 221,3 | 1:05.365¹ | 870 000 + 980 000 w Benny’s* | konwersja w Benny’s |
| 5 | Progen Luiva | Super | 136,25 | 219,3 | 1:01.094¹ | 2 697 500* | Legendary Motorsport |
| 6 | Ocelot Pariah | Sports | 136 | 218,9 | 1:00.644¹ | 1 420 000 | Legendary Motorsport |
| 7 | Grotti Itali RSX | Sports | 134,5 | 216,5 | 1:00.844¹ | 3 465 000 (trade price 2 598 750¹) | Legendary Motorsport |
| 8 | Invetero Coquette D10 Pursuit | Emergency | 133,75 | 215,2 | 1:02.796¹ | 5 620 000 (trade price 4 215 000) | Warstock Cache & Carry |
| 9 | Vapid FMJ MK V | Super | 133,5 | 214,8 | 0:57.774 | 2 965 000 | Legendary Motorsport |
| 10 | Dewbauchee Rapid GT X | Sports | 132,25 | 212,8 | 1:01.395¹ | 2 705 500 | Legendary Motorsport |
| 10 | Übermacht Sentinel GTS | Sports | 132,25 | 212,8 | 1:02.045¹ | 2 172 000 (trade price 1 629 000) | Legendary Motorsport |
* Cena Weevil Custom według GamesRadar (2023), Luivy według GTA Intel; pozostałe ceny potwierdzają co najmniej dwa poradniki. Pomiary z okresu sierpień–październik 2026 roku, wszystkie auta w pełni ulepszone. Czasy okrążenia Cartuccia GT, Veleno GT i FMJ MK V potwierdzają dwa źródła. ¹ Oznacza tylko jedno źródło (GTA Boss, lipiec 2026 roku): te okrążenia i trade price Itali RSX nie zostały sprawdzone przez inne strony. Ceny aut 8–10 zgadzają się w GTA Boss i GTA Wiki.
Dalej, według GTA Boss, jest Itali GTO Stinger TT (132 mph). Do lipca 2026 roku pierwszy wśród zwykłych aut był Banshee GTS — wyprzedziły go dwie nowości z aktualizacji The Kortz Center Heist.
Dla porządku o motocyklach: za najszybszy uchodzi Western Reever — około 163 mph, ale tę liczbę podaje tylko GTA Boss.
Dlaczego Vigilante, Scramjet i bolidy są poza rankingiem
Różne strony wskazują różnych „najszybszych”, bo jedne liczą wszystko, co jeździ, a inne tylko auta do zwykłych wyścigów. Usunęliśmy z rankingu pojazdy, którymi nie można wystartować w standardowych wyścigach:
- Auta z dopalaczem rakietowym — Grotti Vigilante (146,75 mph, 236,2 km/h; 3 750 000 GTA$, Warstock Cache & Carry) i Declasse Scramjet.
- Uzbrojone auta z Arena War — na przykład Annis ZR380 (142 mph według GTA Boss i Mein-MMO).
- Pegassi Toreador — poradniki też nie dopuszczają go do rankingów wyścigowych.
- Bolidy Open Wheel (BR8, PR4, DR1, R88) — mają osobne wyścigi.
Niektóre listy stawiają na pierwszym miejscu Progen Luiva. W rzeczywistości jest liderem tylko wśród supersamochodów bez HSW pod względem prędkości na prostej, a nie całej gry. Absolutny rekord wśród aut należy do Bravado Banshee GTS z HSW, 172,5 mph (277,6 km/h), i jest dostępny tylko na PS5, Xbox Series X|S i PC Enhanced.
Liderzy czasu okrążenia w poszczególnych klasach
| Kategoria | Samochód | Okrążenie (Cutting Coroners GP) | Uwagi |
|---|---|---|---|
| Open Wheel (bolidy) | Benefactor BR8 | 0:54.555 | dalej PR4 0:56.356, DR1 0:56.473, R88 0:56.540 |
| Super bez HSW | Progen Emerus | 0:57.624 | 2 750 000 GTA$ (według GTA Intel), Legendary Motorsport |
| Super bez HSW, kolejne | FMJ MK V / Weaponized Ignus / Krieger / LRC GT | 0:57.774 / 0:57.824 / 0:57.924 / 0:58.275 | wszystkie dopuszczone do zwykłych wyścigów |
| Sports bez HSW | Grotti Turismo Omaggio | 0:57.775 | klasa według danych pomocniczych |
| Super z dopalaczem | Grotti Vigilante | 0:55.872 | nie do zwykłych wyścigów |
| Super z HSW | Vapid FMJ MK V | 0:54.704 | najlepsze okrążenie wśród wszystkich aut poza bolidami |
| Sports z HSW | Übermacht Niobe | 0:55.389 | dalej La Coureuse 0:56.139 |
| Motocykl z HSW | Shitzu Hakuchou Drag | 0:52.736 | szybciej niż jakiekolwiek auto |
Czas okrążenia zmienia się między kolejnymi pomiarami. Emerus w 2023 roku miał 0:58.291, w czerwcu 2026 — 0:57.823, w sierpniu — 0:57.624. Bierzemy najświeższe liczby (sierpień–październik 2026 roku).
Najlepszy przykład, że prosta to nie wszystko: Cartuccia GT jest pierwsza pod względem prędkości (139 mph), ale jej okrążenie to tylko 1:00.777. Emerus na prostej jest wyraźnie wolniejszy, a okrążenie pokonuje o trzy sekundy szybciej.
Nowe szybkie auta 2026 roku
| Samochód | Premiera | Cena, GTA$ | Prędkość, mph | Co warto wiedzieć |
|---|---|---|---|---|
| Grotti Cartuccia GT | 14.07.2026 | 2 395 000 | 139 | nowy nr 1 na prostej, bez HSW |
| Grotti Veleno GT | 14.07.2026 (GTA+), dla wszystkich od 23.07 | 3 090 000 | 138,75 | ma HSW: 164 mph, okrążenie 0:56.190 |
| Benefactor LRC GT | 14.07.2026 | 2 650 000 | 130 | mocniejszy na torze: okrążenie 0:58.275 |
| Pegassi Ignus Pursuit | 23.07.2026 | 5 835 000 | — | |
| Gallivanter Warden | 13.08.2026 | 1 597 500 | — | terenówka |
| Pegassi Horus | 10.09.2026 (GTA+), dla wszystkich od 17.09 | 2 810 000 | niezmierzony | ma HSW za 1 750 000 |
Daty według notatek Rockstar do aktualizacji 1.73, ceny według GTABase. Data 17 września dla Horusa pochodzi tylko z GTABase; Rockstar pisał o tygodniu wcześniejszego dostępu dla GTA+ przez The Vinewood Car Club.
Z Horusem ostrożnie: w sieci krąży liczba 109,67 mph. To wartość z plików gry, a nie pomiar, i nie pokazuje rzeczywistej prędkości. Pomiarów Broughy1322 dla zwykłego i HSW-Horusa na dzień 6 listopada 2026 roku nie ma. Pozostałe nowości 2026 roku (E-Stride, Merula, Läufer) są na stronie samochody w GTA Online.
Co kupić: do wyścigów i do jazdy
- Do zwykłych wyścigów — Progen Emerus: najlepsze okrążenie wśród supersamochodów bez HSW i dopalacza. Nowsza alternatywa to LRC GT (0:58.275), a FMJ MK V (0:57.774) prawie nie ustępuje Emerusowi.
- Do jazdy po mieście i na prostych — Cartuccia GT: najszybsza na prostej i prawie o 700 tys. tańsza od Veleno GT. Przy mniejszym budżecie — Ocelot Pariah za 1 420 000 ze 136 mph.
- Na PS5, Xbox Series i PC Enhanced — Banshee GTS: z HSW to najszybsze auto w grze. HSW działa też w wyścigach, do których dopuszczono auta HSW, jeśli gospodarz nie wyłączył go w lobby (GTABase, notatki Rockstar w relacji Sportskeeda).
- Z rabatem. Rabaty na auta zmieniają się w każdy czwartek, aktualne są w tygodniowej aktualizacji. Pieniądze na zakup — w poradniku jak zarobić w GTA Online.
Najszybsze auta z kampanii fabularnej są osobno: najszybsze samochody w GTA 5.
Najczęstsze pytania o najszybsze auta w GTA Online
Jakie jest najszybsze auto w GTA Online w 2026 roku?
Wśród zwykłych aut bez HSW — Grotti Cartuccia GT, 139 mph (223,7 km/h) według pomiarów Broughy1322. Z ulepszeniem HSW rekord należy do Bravado Banshee GTS — 172,5 mph, ale tylko na PS5, Xbox Series X|S i PC Enhanced.
Co jest szybsze w GTA Online: Cartuccia GT czy Pariah?
Cartuccia GT. Pariah ze 136 mph jest teraz szósty. Do lipca 2026 roku liderem wśród zwykłych aut był Banshee GTS (138), a po aktualizacji 1.73 wyprzedziły go Cartuccia GT i Veleno GT.
Jakie jest najlepsze auto do wyścigów w GTA Online?
Pod względem czasu okrążenia wśród supersamochodów bez HSW — Progen Emerus (0:57.624). Najszybsze okrążenie w ogóle mają bolidy Open Wheel (BR8 — 0:54.555), ale jeżdżą w osobnych wyścigach.
Jakie jest najszybsze niedrogie auto w GTA Online?
Ocelot Pariah — 136 mph za 1 420 000. Nieco szybszy jest Weevil Custom (137,5), ale razem z konwersją w Benny’s kosztuje ≈1,85 mln.
Czy HSW działa w zwykłych wyścigach GTA Online?
Tak, w wyścigach, w których dozwolone są auta HSW, jeśli gospodarz nie wyłączył HSW w lobby. Tylko na PS5, Xbox Series X|S i PC Enhanced.
Czy można wierzyć paskowi prędkości w menu gry?
Nie. Paski w sklepie i wskazówka prędkościomierza są niedokładne. Rzeczywiste liczby dają tylko pomiary na tym samym odcinku drogi, takie jak u Broughy1322.
Źródła
- Oficjalne: Rockstar Games, Rockstar Newswire, Rockstar Support, Take-Two Interactive
- Bazy i poradniki: GTABase, GTA Wiki, GTA BOOM, PowerPyx
- Prasa: GamesRadar, PC Gamer, IGN, VGC, Game Informer
Każdy fakt sprawdzamy w oficjalnych źródłach lub w co najmniej dwóch niezależnych; dane od graczy oznaczamy w tekście. Obrazy to oficjalne materiały Rockstar Games. GTA Top nie jest powiązany z Rockstar Games ani Take-Two Interactive.