Broughy1322 ölçümlerine göre 2026'da GTA Online'ın en hızlı arabaları: HSW'siz azami hız sıralaması, her sınıfta tur süresi liderleri, 1.73 sonrası yeni arabalar, fiyatlar ve yarış için ne alınmalı.
İçindekiler
- GTA Online'da araba hızı nasıl ölçülüyor
- Azami hıza göre GTA Online'ın en hızlı arabaları
- Vigilante, Scramjet ve formül araçları neden listede yok
- Sınıflara göre tur süresi liderleri
- 2026'nın yeni hızlı arabaları
- Ne alınmalı: yarış için ve gezmek için
- GTA Online'ın en hızlı arabaları hakkında sık sorulan sorular
GTA Online'da araba hızı nasıl ölçülüyor
Veriler 6 Kasım 2026'da, 1.73 güncellemesinden sonra kontrol edildi. Aşağıdaki sıralama HSW yükseltmesi olmayan normal arabalar için. PS4, Xbox One ve PC Legacy'de HSW olmadığından bu sıralama kesin; PS5, Xbox Series ve PC Enhanced'de HSW sürümleri daha hızlı — onları ayrı bir sayfada topladık: HSW arabalar.
Rockstar ne azami hızı ne de tur süresini yayımlıyor. Bu sayfadaki tüm rakamlar oyuncu Broughy1322'nin (Adam Brough, gtacars.net) ölçümleri; GTABase, GTA Boss, GamesRadar ve Mein-MMO da bunlara dayanıyor.
- Azami hız. Araba Los Santos Customs'ta tamamen yükseltiliyor, düz bir yolda hızlandırılıyor ve iki checkpoint arasındaki 0,2 millik bölümde ölçülüyor. Beş geçiş yapılıyor, videonun kareleri sayılıyor, ortalama alınıp 0,25 mil/saate yuvarlanıyor. Hızlanma sonuca dahil değil.
- Tur süresi. Yazarın kendi pisti Cutting Coroners GP (Rockstar'ın sürümünden daha uzun), hızlı ve yavaş virajlarla. Araba yine tamamen yükseltilmiş, ayarları dengeli; yaklaşık on tur atılıyor, en iyisi tabloya giriyor. Bordür, brake boost ve kurnaz çizgiler yok.
- Platform. Ölçümler Expanded & Enhanced sürümünde (PS5, Xbox Series X|S, PC Enhanced) yapıldı; yazara göre kare hızı sonucu etkilemiyor.
Broughy1322, azami hızın yarış sonucuna etkisinin az olduğunu yazıyor; bu yüzden yarış için tur süresine bakın.
Azami hıza göre GTA Online'ın en hızlı arabaları
| # | Araç | Sınıf | Mil/saat | Km/s | Tur | Fiyat, GTA$ | Nereden alınır |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grotti Cartuccia GT | Sports | 139 | 223,7 | 1:00.777 | 2.395.000 | Legendary Motorsport |
| 2 | Grotti Veleno GT | Super | 138,75 | 223,3 | 0:58.776 | 3.090.000 | Legendary Motorsport |
| 3 | Bravado Banshee GTS | Sports | 138 | 222,1 | 1:00.621¹ | 1.989.500 | Legendary Motorsport |
| 4 | BF Weevil Custom | Muscle | 137,5 | 221,3 | 1:05.365¹ | 870.000 + Benny’s'te 980.000* | Benny’s'te dönüşüm |
| 5 | Progen Luiva | Super | 136,25 | 219,3 | 1:01.094¹ | 2.697.500* | Legendary Motorsport |
| 6 | Ocelot Pariah | Sports | 136 | 218,9 | 1:00.644¹ | 1.420.000 | Legendary Motorsport |
| 7 | Grotti Itali RSX | Sports | 134,5 | 216,5 | 1:00.844¹ | 3.465.000 (trade price 2.598.750¹) | Legendary Motorsport |
| 8 | Invetero Coquette D10 Pursuit | Emergency | 133,75 | 215,2 | 1:02.796¹ | 5.620.000 (trade price 4.215.000) | Warstock Cache & Carry |
| 9 | Vapid FMJ MK V | Super | 133,5 | 214,8 | 0:57.774 | 2.965.000 | Legendary Motorsport |
| 10 | Dewbauchee Rapid GT X | Sports | 132,25 | 212,8 | 1:01.395¹ | 2.705.500 | Legendary Motorsport |
| 10 | Übermacht Sentinel GTS | Sports | 132,25 | 212,8 | 1:02.045¹ | 2.172.000 (trade price 1.629.000) | Legendary Motorsport |
* Weevil Custom fiyatı GamesRadar'a (2023), Luiva fiyatı GTA Intel'e göre; diğer fiyatları en az iki rehber doğruluyor. Ölçümler Ağustos–Ekim 2026 dönemine ait, tüm arabalar tamamen yükseltilmiş. Cartuccia GT, Veleno GT ve FMJ MK V'nin tur sürelerini iki kaynak doğruluyor. ¹ İşareti tek kaynak demek (GTA Boss, Temmuz 2026): bu turlar ve Itali RSX'in trade price'ı başka sitelerce doğrulanmadı. 8–10. sıradaki arabaların fiyatları GTA Boss ve GTA Wiki'de örtüşüyor.
GTA Boss'a göre ardından Itali GTO Stinger TT (132 mil/saat) geliyor. Temmuz 2026'ya kadar normal arabaların birincisi Banshee GTS'ti — onu The Kortz Center Heist güncellemesinin iki yeni arabası geçti.
Bilgi olarak motosikletler: en hızlısı Western Reever deniyor — yaklaşık 163 mil/saat, ancak bu rakamı yalnızca GTA Boss veriyor.
Vigilante, Scramjet ve formül araçları neden listede yok
Farklı siteler farklı “en hızlı” arabalar gösteriyor, çünkü bazıları hareket eden her şeyi sayıyor, bazıları ise yalnızca normal yarış arabalarını. Standart yarışlarda start alamayan araçları sıralamadan çıkardık:
- Roket iticili arabalar — Grotti Vigilante (146,75 mil/saat, 236,2 km/s; 3.750.000 GTA$, Warstock Cache & Carry) ve Declasse Scramjet.
- Arena War'un silahlı arabaları — örneğin Annis ZR380 (GTA Boss ve Mein-MMO'ya göre 142 mil/saat).
- Pegassi Toreador — rehberler onu da yarış sıralamalarına almıyor.
- Open Wheel formül araçları (BR8, PR4, DR1, R88) — bunların ayrı yarışları var.
Bazı listeler Progen Luiva'yı birinci gösteriyor. Aslında o yalnızca HSW'siz süper arabalar arasında düzlük hızında lider, oyunun tamamında değil. Arabalar arasındaki mutlak rekor HSW'li Bravado Banshee GTS'e ait: 172,5 mil/saat (277,6 km/s), ve yalnızca PS5, Xbox Series X|S ve PC Enhanced'de mevcut.
Sınıflara göre tur süresi liderleri
| Kategori | Araç | Tur (Cutting Coroners GP) | Not |
|---|---|---|---|
| Open Wheel (formül) | Benefactor BR8 | 0:54.555 | ardından PR4 0:56.356, DR1 0:56.473, R88 0:56.540 |
| HSW'siz Super | Progen Emerus | 0:57.624 | 2.750.000 GTA$ (GTA Intel'e göre), Legendary Motorsport |
| HSW'siz Super, devamı | FMJ MK V / Weaponized Ignus / Krieger / LRC GT | 0:57.774 / 0:57.824 / 0:57.924 / 0:58.275 | hepsi normal yarışlara giriyor |
| HSW'siz Sports | Grotti Turismo Omaggio | 0:57.775 | sınıf, başvuru verilerine göre |
| İticili Super | Grotti Vigilante | 0:55.872 | normal yarışlar için değil |
| HSW'li Super | Vapid FMJ MK V | 0:54.704 | formül araçları dışındaki tüm arabalar arasında en iyi tur |
| HSW'li Sports | Übermacht Niobe | 0:55.389 | ardından La Coureuse 0:56.139 |
| HSW'li motosiklet | Shitzu Hakuchou Drag | 0:52.736 | herhangi bir arabadan hızlı |
Tur süresi tekrarlanan ölçümler arasında değişiyor. Emerus 2023'te 0:58.291, Haziran 2026'da 0:57.823, Ağustos'ta 0:57.624 yaptı. En güncel rakamları (Ağustos–Ekim 2026) kullanıyoruz.
Düzlüğün her şey olmadığının en iyi örneği: Cartuccia GT hızda birinci (139 mil/saat), ama turu yalnızca 1:00.777. Emerus düzlükte belirgin şekilde daha yavaş, ama turu üç saniye daha hızlı tamamlıyor.
2026'nın yeni hızlı arabaları
| Araç | Çıkış | Fiyat, GTA$ | Hız, mil/saat | Bilinmesi gereken |
|---|---|---|---|---|
| Grotti Cartuccia GT | 14.07.2026 | 2.395.000 | 139 | düzlükte yeni 1 numara, HSW yok |
| Grotti Veleno GT | 14.07.2026 (GTA+), herkese 23.07'den itibaren | 3.090.000 | 138,75 | HSW var: 164 mil/saat, tur 0:56.190 |
| Benefactor LRC GT | 14.07.2026 | 2.650.000 | 130 | pistte daha güçlü: tur 0:58.275 |
| Pegassi Ignus Pursuit | 23.07.2026 | 5.835.000 | — | |
| Gallivanter Warden | 13.08.2026 | 1.597.500 | — | arazi aracı |
| Pegassi Horus | 10.09.2026 (GTA+), herkese 17.09'dan itibaren | 2.810.000 | ölçülmedi | 1.750.000'e HSW var |
Tarihler Rockstar'ın 1.73 güncelleme notlarına, fiyatlar GTABase'e göre. Horus için 17 Eylül tarihi yalnızca GTABase'de geçiyor; Rockstar, The Vinewood Car Club üzerinden GTA+ için bir haftalık erken erişimden söz etmişti.
Horus konusunda dikkatli olun: internette 109,67 mil/saat rakamı dolaşıyor. Bu, oyun dosyalarından alınmış bir değer, ölçüm değil ve gerçek hızı göstermiyor. 6 Kasım 2026 itibarıyla normal ve HSW'li Horus için Broughy1322 ölçümü yok. 2026'nın diğer yenileri (E-Stride, Merula, Läufer) GTA Online araçları sayfasında.
Ne alınmalı: yarış için ve gezmek için
- Normal yarışlar için — Progen Emerus: HSW'siz ve iticisiz süper arabalar arasında en iyi tur. Daha yeni alternatif LRC GT (0:58.275); FMJ MK V (0:57.774) ise Emerus'tan neredeyse geri kalmıyor.
- Şehirde ve düzlüklerde sürüş için — Cartuccia GT: düzlükte en hızlısı ve Veleno GT'den neredeyse 700 bin daha ucuz. Bütçe daha azsa 1.420.000'e 136 mil/saat yapan Ocelot Pariah.
- PS5, Xbox Series ve PC Enhanced'de — Banshee GTS: HSW ile oyunun en hızlı arabası. HSW, HSW arabalarına izin verilen yarışlarda da çalışıyor; yeter ki lobideki host onu kapatmamış olsun (GTABase, Sportskeeda'nın aktardığı Rockstar notları).
- İndirimle. Araba indirimleri her perşembe değişiyor, güncel olanlar haftalık güncelleme sayfasında. Satın almak için para — GTA Online'da nasıl para kazanılır rehberinde.
Hikâye modunun en hızlı arabaları ayrı sayfada: GTA 5'in en hızlı arabaları.
GTA Online'ın en hızlı arabaları hakkında sık sorulan sorular
2026'da GTA Online'ın en hızlı arabası hangisi?
HSW'siz normal arabalar arasında Grotti Cartuccia GT: Broughy1322 ölçümlerine göre 139 mil/saat (223,7 km/s). HSW yükseltmesiyle rekor Bravado Banshee GTS'te — 172,5 mil/saat, ama yalnızca PS5, Xbox Series X|S ve PC Enhanced'de.
GTA Online'da hangisi daha hızlı: Cartuccia GT mi, Pariah mı?
Cartuccia GT. 136 mil/saatlik Pariah şu an altıncı. Temmuz 2026'ya kadar normal arabaların lideri Banshee GTS'ti (138); 1.73 güncellemesinden sonra onu Cartuccia GT ve Veleno GT geçti.
GTA Online'da yarış için en iyi araba hangisi?
HSW'siz süper arabalar arasında tur süresine göre Progen Emerus (0:57.624). Genel olarak en hızlı tur Open Wheel formül araçlarında (BR8 — 0:54.555), ama onlar ayrı yarışlarda koşuyor.
GTA Online'da en hızlı ucuz araba hangisi?
Ocelot Pariah — 1.420.000'e 136 mil/saat. Weevil Custom biraz daha hızlı (137,5), ama Benny’s dönüşümüyle birlikte ≈1,85 milyon tutuyor.
HSW, GTA Online'da normal yarışlarda çalışıyor mu?
Evet, HSW arabalarına izin verilen yarışlarda, host lobide HSW'yi kapatmadıysa. Yalnızca PS5, Xbox Series X|S ve PC Enhanced'de.
Oyun menüsündeki hız çubuğuna güvenilir mi?
Hayır. Mağazadaki çubuklar ve hız göstergesinin ibresi doğru değil. Gerçek rakamları yalnızca Broughy1322'nin yaptığı gibi aynı yol bölümündeki ölçümler veriyor.
Kaynaklar
- Resmî: Rockstar Games, Rockstar Newswire, Rockstar Support, Take-Two Interactive
- Veri tabanları ve rehberler: GTABase, GTA Wiki, GTA BOOM, PowerPyx
- Basın: GamesRadar, PC Gamer, IGN, VGC, Game Informer
Her bilgi resmî kaynaklarla ya da en az iki bağımsız kaynakla doğrulanır; oyuncu kaynaklı veriler metinde belirtilir. Görseller Rockstar Games’in resmî materyalleridir. GTA Top, Rockstar Games veya Take-Two Interactive ile bağlantılı değildir.